Šaliansky Maťko

Dňa, 30. 01. 2023 sa v priestoroch EP CVČ na Popradskej 86 uskutočnilo okresné kolo 28. ročníka Šalianskeho Maťka (celoštátnej postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti). Našu školu vzorne reprezentovali:

: v I. kategórii Abrar Abobaker /z 3.A/ s povesťou “Jozefa Melichera: Bojazlivý paholok a smelý gazda “, ktorá si svojim 1. miestom vybojovala postup do krajského kola a

: v II. kategórii Tiffany Bunciková /zo 4.A/ s povesťou Márie Ďuríčkovej “Rybí kráľ”. V kategórii 10.-11. ročných obsadila krásne 2. miesto medzi 10 konkurentmi základných škôl okresu Košice II.

Obom našim súťažiacim blahoželáme!

Krajské kolo sa uskutoční 17.2.2023 v kultúrno-spoločenskom centre Mestskej časti Košice-Západ Átrium klub. Postupujúcej budeme držať palce!