Výmenný pobyt žiakov 11.5 – 14.5.2022

INFORMAČNÁ SPRÁVA  VÝMENNÉHO POBYTU  ŽIAKOV  ZŠ STAROZAGORSKÁ 8, KOŠICE & ZŠ a MŠ, POLANKA NAD ODROU

11.5.2022 (streda) –  Odchod vlakom  Regiojet z Košíc do Ostrava-Svinov
Po rýchlom ubytovaní sa v priestoroch školy  ZŠ Heleny Salichové Polanka nad Odrou sme sa mestským  autobusom presunuli do areálu Sanatória Klimkovice, kde sme sa po 5 hodinovej ceste vlakom prešli náučným chodníkom s prírodným bludiskom  k výhliadke na celú Ostravu , kde nám bývalý pán riaditeľ poskytol výklad výhľadu na okolie mesta.
13.5.2022 (piatok) – V dobrej nálade so slovenskými pesničkami ešte pred autobusom  sa vyhlásili výsledky včerajšieho súťaženia družstiev  a spoločne odišli  do železiarenského komplexu  DOV ( Dolní oblast Vítkovice – bývalé známe železiarne) , ktoré využívajú  budovy na výukové programy -Velký svět techniky  -úžasná hala na zážitkové uženie žiakov, Hala Gong…
Naše úspešne zvládané presuny MHD do Polanky nad Odrou na obed v školskej jedálni , potom znova na MHD do planetária  v mestskom obvode Krásné pole – Ostrava na moderovaný program so sférickým filmom a  expozícia Experimentárium nás hviezdnou oblohou mala pripraviť na  “hluboký spánek“.
12.5.2022 (štvrtok) – Náš program začínal skoro : už o 8:00 hod. sme mali stretnutie so  starostom mestskej  časti Polanka nad Odrou / Ostrava.
 Po návrate do školy bolo pre nás pripravené zážitkové učenie – súťaženie v zmiešaných česko-slovenských družstvách žiakov v zručnosti, šikovnosti, športových výkonoch a aj rýchlosti.
Po obede v školskej jedálni sme sa spolu so žiakmi – kamarátmi  presunuli autobusom do múzea Tatry Kopřivnice ( pozreli veterány  ) a do malebného mestečka v kopcoch s historickým pozostatkom hradu Štramberk a jeho vežou  Trúba. Po výstupe množstva schodov na vežu  sme sa my – turisti vybrali ešte na jednu vežu – vyhliadkovú rozhľadňu Bíla hora.
Cesta autobusom do školy s kamarátmi a množstvo zážitkov, dojmov, zvládnutých schodov i výhľadov na okolie nás unavilo, takže chrumkavá pizza nám padla výborne.
14.5.2022 (sobota) –  Neskôršie raňajky , balenie kufrov i spacákov , futbal na novom ihrisku pred odchodom z areálu školy do centra Polanky nad Odrou na autobus smer na železničnú stanicu Ostrava-Svinov, Regiojetom do Košíc boli posledné chvíle strávené u priateľov.

Galéria

Návrat hore