Príhovor primátora mesta Košice

Dobrý deň, vážení rodičia,

dovoľte mi, aby som Vám sprostredkovala príhovor primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka pri príležitosti začiatku nového školského roka 2024/2025 a zároveň vám tlmočila jeho pozvanie na rodinné podujatie Vyburc(z)uj sa, ktoré sa uskutoční v nedeľu 8. septembra. Plagát nájdete v prílohe.

S pozdravom
Mgr. Silvia Tóthová RŠ

Vážení rodičia,

dovoľte mi, aby som Vám v úvode nového školského roka zaprial, nielen ako primátor, ale aj ako rodič, veľa energie, trpezlivosti a predovšetkým hrdosti. Dúfam, že aj v tomto školskom roku budeme úzko spolupracovať a spoločne vytvárať pre naše deti čo najlepšie podmienky na vzdelávanie.

Obdobie letných prázdnin sme už tradične využili na opravy a zveľaďovanie školských budov. Investície dosiahli viac ako jeden mil. eur, čo je takmer dvojnásobok vporovnaní svlaňajškom. Ako najväčší zriaďovateľ škôl na Slovensku máme aj najväčšie náklady na udržiavanie budov našich škôl. Zároveň sme zdedili veľký modernizačný dlh, ktorý postupne znižujeme.

Pri školských budovách rastú aj nové športoviská. Nedávne úspechy košických športovcov na olympijských hrách ukázali, že naša mládež má obrovský talent a potenciál. Potrebuje však adekvátne podmienky na ich rozvoj. Preto budeme aj naďalej investovať do rozvoja športu a športovej infraštruktúry v Košiciach.

Dôležitý nie je len čas strávený v škole, ale aj ten potom. Preto by som Vás chcel s Vašimi ratolesťami pozvať na podujatie VYBURC(Z)UJ SA! Uskutoční sa 8. septembra o 10:00 h v areáli Kasární/Kulturparku a priblíži Vám aktivity rôznych športových a voľnočasových združení v našom meste. Verím, že Vašim deťom pomôže objaviť dobré tipy na plnohodnotné trávenie voľného času, na rozvoj talentu a zručností, na nové záľuby a zábavu.

S úctou

Jaroslav Polaček